Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.
Výprodej

Dimyat Sens of Tears

Bílé suché víno.

  • 219 Kč 80 Kč –36 %
    185,33 Kč / 1 l
  • Skladem
139 Kč / ks
Kategorie: Bílé
Vinařství: Maryan
Barva: Bílé
Odrůda: Dimyat
Ročník: 2019
Alkohol (%): 13
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Podunajská nížina
Typ: Tiché
 

Částečně zralo v dubových sudech.

Krásná sestra cara Ivana Šišmana, Kera Tamara, byla nucena odejít k sultánovi Muradovi v
znamení příměří mezi dvěma vládci. Aby udržel mír mezi oběma zeměmi, souhlasila a dlouho se rozloučila se svou domovinou a oblíbenými místy. Z jejích slz vyklíčila réva a dala nádherné hroznové víno - Dimyat. Vyrobili z něj jemné a voňavé víno, jako slzy Kery Tamary.

Jasná bledě žlutá barva. Vůně květin, akátu, medu a citronu, mírně naznačená vanilka. Svěží, s jemnou strukturou, v chuti opět dominuje med, citron a vanilka.
Kombinuje se se saláty, jemnými rybami, bílým masem. Vynikající aperitiv.

Podávat chlazené na 8 -10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Jsme rodina Ivanovů - Svetla a Ilija a naši synové Peter a Vladimir. Spolu s naším přítelem - enologem a agronomem Stefanem Choranovem jsme v roce 2010 vytvořili Mariánský vinný sklep. Naší myšlenkou je vytvářet malé série vín a pokračovat v tradicích výroby vína se spoustou lásky a víry v jedinečnost regionu Elena. Pojmenovali jsme sklep ve vesnici Maryan, kde vyrábíme naše vína s velkou oddaností, a neobvyklá historie vesnice je spojena s legendou o krásné Kera Tamara - dceři cara Ivana Alexandra a sestře cara Ivana Šišmana - posledního bulharského panovníka.
Vinařství postavené v lůně Stara Planina kombinuje ty nejlepší podmínky pro vytváření jedinečných vín. Pro naše vína vybíráme nejlepší hrozny z pozorovaných vinic. Objednali jsme technologické vybavení zejména pro vinařství v souladu s klasickými technologiemi pro výrobu červených a bílých vín. Ve jménech vín jsme zpečetili kousek bulharské historie a slavné Druhé bulharské království.