Přejít na obsah

Ruen

Červená vína
Odrůda Ruen vznikla v 60. letech minulého století a pěstuje se především v údolí řeky Strumy. Vznikla zkřížením odrůd Cabernet Sauvignon a Melnik a je vhodné pro další vývoj s dubovým dřevem.
Ruen
Lahev 0,75
Červené suché víno.
Odrůda: Ruen
Ročník: 2015
Obsah alkoholu: 14%
Obsah:0,75l
Archivace: až 10 let
Region: Údolí řeky Strumy
Vinařství: Villa Melnik
Zrálo 18 měsíců v sudech z bulharského dubu
Limitovaná edice 1715 lahví
Intenzivní, zářivá cihlová barva. Výrazná vůně červeného ovoce - třešně, višně, rybíz. Lehká až střední struktura s příjemnou šťavnatostí do konce a dlouhými ovocnými dojmy. Víno pro znalce.

Podávat při teplotě 17-19°C. Celkový projev velmi umocní dekantace.

Odrůda velmi náročná na pěstování. Ruční selektivní sběr hroznů a regulovaný hektarový výnos moštu. Zbytkový cukr do 4g/l.
Okamžitá dostupnost
Množstevní sleva k dispozici Množstevní sleva k dispozici
449Kč(vč. DPH) 499Kč
Přidat
ReDark
Lahev 0,75
Červené suché víno.
Odrůda: Cabernet Sauvignon&Ruen&Rubin
Ročník: 2018
Obsah alkoholu: 14%
Zbytkový cukr: 4,8 g/l
Region: Thrácká nížina Bulharsko - údolí řeky Strumy
Víno zrálo v sudech z francouzkého dubu.
Archivace: až 7 let.
Vinařství: Damianitza
Tmavá granátová barva s cihlovými odstíny. Unikátní komplexní nos, kterému dominují ořechové listy a káva z tmavé čokolády. Elegantní struktura, vyvážená, měkká, kulatá tříslovina. Ovocná chuť zralých třešní, borůvek, kakao, příchuť lehkého tabáku, vanilkový nádech, teplé a přátelské finále. BBQ nebo jiné šťavnaté grilované nebo pečené červené maso, těstoviny s rajčatovou omáčkou, paštiky a zvěřina.
Podávat při teplotě 17-18°C.
Celkový projev velmi umocní krátká dekantace .
První bulharské ikonické víno! Víno nejvyšší kvality vyrobené z jedinečných odrůd Rubin a Ruen a Cabernet Sauvignon. Rubin a Ruen jsou tradiční bulharské odrůdy. * Odrůda Rubin je křížencem Nebbiolo a Syrah, která byla vytvořena v roce 1944 a uznána jako odrůda v roce 1961. * Odrůda Ruen je křížencem révy vinné révy vinné Melnik a Cabernet Sauvignon, uznána jako odrůda v roce 1964. Pěstuje se v poměrně malé oblasti v oblasti údolí řeky Struma v Bulharsku.

Ruční selektivní sběr hroznů a regulovaný hektarový výnos moštu na 38hl/ha zaručují prvotřídní kvalitu vína. Zbytkový cukr do 4g/l.
Okamžitá dostupnost
Množstevní sleva k dispozici Množstevní sleva k dispozici
379Kč(vč. DPH) 399Kč
Přidat
Návrat na obsah