Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.
Novinka

Cabernet Franc Art et Amoure Katarzyna

  • 1 z 2

Červené suché víno.

  • 479 Kč 40 Kč –8 %
    585,33 Kč / 1 l
  • Skladem
439 Kč / ks
Kategorie: Červené
Vinařství: Katarzyna
Barva: Červené
Odrůda: Cabernet Franc
Ročník: 2021
Alkohol (%): 14,5
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Thracká nížina
Typ: Tiché
Archivace:: Až 10 let
 

Víno je pro nás "umění a láska", což přirozeně vedlo k názvu naší nové značky Art et Amour.

Víno má ovocný charakter a tmavě fialovou barvu. Ve vůni se snoubí koncentrované nuance koření, pepře, kůže, zemitých tónů, černého ovoce a vynikajícího francouzského dubu. Chuť zahrnuje harmonii objemu, sladkosti, sametovosti, intenzivní chuti a výjimečné délky.

Velmi dobře se páruje s kořeněnými pokrmy, velkými zvěřinovými jídly nebo uzeninami. Vhodná teplota pro konzumaci je 18⁰ - 20⁰C.

Celkový projev velmi umocní krátká dekantace.
 
Hrozny se sbírají ručně do beden a pečlivě se vybírají. U 30 % šarže probíhá alkoholové kvašení ve 400l sudech z francouzského dubu, u zbývajících 70 % probíhá alkoholové kvašení v nerezových kvasných nádobách o objemu 10 m3 a 15 m3. Technologický postup zahrnuje usazování hroznové rmutu při teplotě 7-10˚C po dobu 7 až 10 dnů, kvašení při teplotě 27-29˚C po dobu 7 až 9 dnů a následnou maceraci s pevnými látkami po dobu až 6 dnů při teplotě 26-28˚C. Pro jablečno-mléčné kvašení bylo víno přeneseno do 225l francouzských dubových sudů po dobu 8-10 měsíců.
 


Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Katarzyna Estate se nachází v nejjižnější části Bulharska. Tato oblast je mimořádně úrodná pro pěstování vinné révy a nachází se ve stejné zeměpisné šířce jako některé z nejznámějších vinařských oblastí v Evropě. Vinařství se nachází 2 km od hranic s Řeckem, na úpatí východních Rhodopů. Oblast je kopcovitá, velmi malebná a stále krásně divoká.