Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.

Cuveé eXcentric - Special Edition By Ivan Lechev 2021

Červené suché víno.

  • 299 Kč 20 Kč –6 %
    372 Kč / 1 l
  • Skladem
279 Kč / ks
Kategorie: Červené
Vinařství: Medi Valley
Barva: Červené
Odrůda: Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc
Ročník: 2021
Alkohol (%): 14
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Údolí řeky Struma
Typ: Tiché
Archivace:: Až 7 let
Zbytkový cukr (g/l)::
Kyseliny (g/l)::
Bezcukarnatý extrakt (g/l)::
 

Barva je krásná, tmavě červená. Aromatický profil je mnohovrstevnatý, se zralým ovocem, kouřem, kávou, čokoládou a vanilkou. Doplňují ho nuance bílého pepře a listů borůvek. Tělo je měkké, ovocné a šťavnaté a chuť je plná a sametová.

Podávat při teplotě 17-18°C.

Celkový projev umocní dekantace.

 

Historie: Víno Cuvee eXcentric je výrazem přátelství mezi legendárním bulharským hudebníkem Ivanem Lečevem a významným enologem Stoichem Stoevem. Před časem zjistili, že každý z nich je velkým fanouškem toho druhého. Hudba jedinečného Ivana Lečeva byla pro enologa vždy inspirací. Vína Stoicha Stoeva, který zasvětil svůj život vínům z údolí Struma, si oblíbil a upřednostňuje maestro bulharské rockové hudby. Jako úctu k osobnosti a dílu velkého kytaristy vytvořilo vinařství Medi Valley tuto speciální edici eXcentric - Special Edition by Ivan Lechev. Víno bylo vyrobeno v počtu 3000 lahví. Směs tří klasických červených odrůd byla vyrobena tak, aby rozdíl vytvářel styl.

Vinifikace: Víno Cuvee eXcentric bylo vyrobeno z vybraných hroznů ze speciálně vybraných vinic. Cabernet Sauvignon a Merlot pocházejí z vlastních vinic vinařství v obci Smochevo a Cabernet Franc z jediné vinice v Podunajské nížině. Hrozny jednotlivých odrůd byly sbírány a vinifikovány odděleně. Byly vybrány přímo na vinici. Ve sklepě se třídily na dvojitém třídicím stole. Vína z různých odrůd zrála 12 měsíců ve francouzských dubových sudech, kde dosáhla plnosti a harmonie. Vyhnuli jsme se stresující studené stabilizaci. Po degustaci bylo vybráno celkem deset sudů, z nichž byla vytvořena směs.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Medi Valley, pojmenované po starodávném thráckém kmeni Medi, který se proslavil především díky Spartakovi, který vedl otrocké povstání proti antickému Římu, je tradiční vinařský komplex založený v roce 2007. Leží v jihozápadní části pohoří Rila ve vesnici Smochevo ve výšce 630 m n. m. Na necelých 150 hektarech vinohradů vinařství pěstuje odrůdy Chardonnay, Tramín, Sauvignon Blanc, Merlot a Cabernet Sauvignon.