Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.
Novinka

Riesling Pat - Nat

Přírodní šumivé víno vyrobené metodou Pétillant Naturel Pét-Nat

  • 349 Kč 50 Kč –14 %
    398,67 Kč / 1 l
  • Skladem
299 Kč / ks
Kategorie: Šumivé víno
Barva: Bílé
Odrůda: Riesling
Ročník: 2023
Alkohol (%): 11,5
Obsah cukru: Suché
Region: Podunajská nížina
Typ: Šumivé
 

Přírodní šumivé víno příjemné zlatavé barvy. Vůně s dominantními tóny jablek, kdoulí a citrusů. Střední tělo s příjemnou ovocnou svěžestí v závěru.
 
Tsarev Brod je prvním vinařstvím v Bulharsku, které vyrábí Pét-Nat (Pétillant Naturel) z bílých hroznů Ryzlinku rýnského. Hrozny se sklízejí v polovině září z vlastních vinic nedaleko města Péttel. Víno bylo zakoupeno v létě 2005 v Šumenu. Víno začíná kvasit v malých inoxových nádobách, poté se stáčí do lahví a dokvašuje v lahvích. Zraje nejméně 5 měsíců na kvasnicích, poté se částečně odkalí, čímž víno zůstává zakalené, ale s jemnými částečkami.
Pěti-nát je léto! Svěží, polopěnivé a velmi chutné. Vhodné k mnoha různým pokrmům a koktejlům.
 
Podávat chlazené na 9-10°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Tsarev Brod se nachází v obci Tsarev Brod, v okrese Shoumen, vedle jediného skalního reliéfu v Evropě - Madarsky konnik, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Projekt vinařství začal v roce 2001, kdy naše rodina agronomů zasadila první akry vinic, v současné době dosahuje až 27 hektarů. My, jako lidé blízcí Zemi, jsme si vědomi, že budovy a sklepy rychle rostou, ale trvalky vyžadují čas a systematickou péči. Surovina - to je vedoucí pro budoucí sklep. Když v roce 2015 dosáhla vinice optimální fáze svého růstu, sešel se tým odborníků, kteří byli během všech těchto let blízko zpracování hroznů a znali jeho technologické vlastnosti. Postavili jsme sklep vedle našich vinic.Pěstujeme odrůdy Pinot Noir, Chardonnay, Tramín, Riesling a Sauvignon Blanc.