Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.
Výprodej

Sandanski Misket Orbelia

Bílé suché víno.

  • 229 Kč 79 Kč –34 %
    200 Kč / 1 l
  • Na dotaz
150 Kč / ks
Kategorie: Bílé
Vinařství: Orbelia
Barva: Bílé
Odrůda: Sandansky Misket
Ročník: 2019
Alkohol (%): 13
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Údolí řeky Struma
Typ: Tiché
 

Zlatavá barva se zeleným nádechem. Intenzivní vůně zeleného jablka v kombinaci s jemnými bílými květy a citrusy. Krásná šťavnatost s velmi příjemnými ovocnými tóny, po níž následuje dlouhý, svěží a aromatický závěr.

Snoubí se s jídlem: Rybí pokrmy, mořské plody, saláty, zeleninové pokrmy, asijské pokrmy.

Teplota podávání: 9-10 °C.

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Architektura vinařství Orbelia je v místním tradičním stylu a zároveň poskytuje maximální komfort pro vinařství i vinařskou turistiku. Atraktivní degustační sál se nachází ve spodním patře vinařství a obsahuje speciální etnografickou sbírku předmětů denní potřeby, které se v minulosti v této oblasti používaly. Vedle ní se nachází prostorná sudárna, kde víno zraje v dubových sudech a zraje v lahvích ve speciálních nástěnných nikách. Vinařství je profesionálně vybaveno a dokáže vyrobit až 100 tun vína ročně. Kvalitu vína zaručuje moderní laboratoř. Sudy, v nichž víno zraje, jsou vyrobeny z bulharského dubu a zůstávají v nich přirozeně stálé teploty a vlhkosti.

Vinařství Orbelia nabízí především červená vína, což odpovídá místním tradicím a klimatickým podmínkám. Odrůdy se vyrábějí z odrůd Mělník, Cabernet Sauvignon a Merlot. V nabídce jsou také bílá vína, vyráběná z místních odrůd Sandanski Misket a Kerazuda (Keratzuda) a také z Muškát Ottonel. Ve směsných vínech vinařství Orbelia dominuje místní odrůda Melnik.

Vinařství má vlastní vinice v oblasti Petriče a Kolarova. Největší podíl zaujímá odrůda Mělník: Mělník zaujímá 3 ha perfektní poměrně staré vinice. Další 3 ha jsou osázeny odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Sandanski Misket. V blízkosti vinařství jsou další 3 ha odrůd Mělník, Cabernet Sauvignon a Merlot.