Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.

Stradivarius Blanc Selection Copsa

Bílé suché víno.

  • 219 Kč 20 Kč –9 %
    265,33 Kč / 1 l
  • Skladem
199 Kč / ks
Kategorie: Bílé
Vinařství: Copsa
Barva: Bílé
Odrůda: Misket, Muscat
Ročník: 2022
Alkohol (%): 13
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Thracká nížina
Typ: Tiché
 

Víno s výraznou vůní, které vzniklo smícháním nejaromatičtějších a nejsvěžejších bílých odrůd - Muškát Ottonel a Muškát červený. Vůně je typicky odrůdová,

s dobře patrnými muškátovými tóny konstantinopolských hroznů, náznaky bazalky, tymiánu, polních květin, růžového džemu. Tělo je lehké a v závěru se objevuje lehká kořenitost.

Toto víno se doporučuje k salátům, zelenině, zapečeným bulharským sýrům, ale i kořeněným hlavním jídlům a ovocným dezertům.

 

Podávat chlazené na 8 -10°C.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Náše Chateau Copsa, rozkvetlé v srdci Růžového údolí, čerpá znalosti a inspiraci ze zemí starověkých Thráků, známých svým vynikajícím vínem. Věřili v jeho božský původ, oslavovali sílu elixíru mystickými rituály a divokými svátky na počest boha Dionýsa.
Mezitím se stali jedním z nejlepších mistrů vína v Evropě - dědictví předávané po staletí až do současnosti. Díky této bohaté minulosti dnes kombinujeme starodávné legendy a tradice s moderní technologií a vyrábíme vlastní víno pod značkou Chateau Copsa.
 
V roce 1998 jsme založili vinařství  Kopsa podle thráckého jméno jednoho z předchůdců měst Karlovo,Růžové údolí má jedinečný charakter, který naplňuje čerstvou vůni Copsy teplem jižního slunce, sladkými vůněmi růží, levandule a aromatických bylin, chladným vánkem Balkánu.
Chateau Copsa je jedním z mála rodinných vinařství, kde bereme celý proces - od hroznů po láhev - do vlastních rukou.
 
V roce 2005 jsme ve městě Klisura, jen pár kilometrů od našich vinic, vytvořili moderní základnu výroby vína s vlastní laboratoří a v roce 2008 jsme postavili majestátní zámek Chateau Copsa. Od té doby je Chateau Copsa místem, kde vítáme víno a sdílíme
ho s našimi přáteli a hosty v butikovým uměleckým hotelu a restauraci Maison Copsa.