Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.

Cabernet Sauvugnon & Cabernet Franc Reserve Four Friends

Červené suché víno.

  • 229 Kč 30 Kč –13 %
    265,33 Kč / 1 l
  • Skladem
199 Kč / ks
Kategorie: Červené
Vinařství: Four Friends
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc
Ročník: 2019
Alkohol (%): 14,5
Objem: 0,75l
Obsah cukru: Suché
Region: Thracká nížina
Typ: Tiché
Archivace:: Až 5 let
 

Zrání v barikových franzouzských dubových sudech.

Neprůhledná tmavě rubínová barva. Zajímavá vůně s akcenty černého rybízu, zeleného pepře a máty. Harmonicky svěží tělo, dobrá struktura s nádechem sladkého podrostu, zeleného pepře a trochou kouře v závěru. Velmi dobré třísloviny v závěru prozrazují potenciál ke stárnutí.
Víno se podává chlazené 17°-18°C.
Celkový projev velmi umocní krátká dekantace.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Four Friends má více než 40 hektarů vinic v nejvhodnější oblasti pro pěstování vinné révy v Bulharsku - v Thrácké nížině. Usedlost se nachází v katastru obce Gorno Botevo, východně od města Stara Zagora.
 
Výběr není náhodný - region je proslulý svou tisíciletou vinařskou tradicí, která sahá až 4000 let zpátky! Právě tyto tradice chtějí čtyři nadšení přátelé, znalci dobrého bulharského vína, obnovit. První vinice Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Petit Verdot byly vysazeny v roce 2006 po pečlivém prozkoumání terénu, klimatu a půdních podmínek v regionu.
 
Od roku 2010 jsou všechny vinice vinařství v plném proudu a hrozny se sklízejí ručně se zvláštní péčí o hrozny. Hrozny se třídí ručně a do vinařství putují pouze zdravé a čisté hrozny. Vína ve vinařství "Čtyři přátelé" se vyrábějí klasickými technologiemi s velkým podílem ruční práce - to do značné míry určuje kvalitu vína.
 
Celková kapacita vinařství je 400 000 litrů vína s možností výroby 300 000 lahví ročně. Kvasné nádoby, které používáme, jsou kádě, které se používají ve všech butikových vinařstvích k výrobě vysoce kvalitních vín. Používáme je také proto, že nám umožňují kompletní ruční kontrolu procesu kvašení, což je velmi důležité pro dosažení jemné chuti a vůně našeho vína.
Víno zraje v dubových sudech. Pravidelně se doplňují a sledují se kvalitativní změny, ke kterým dochází díky kontaktu vína s dubem. 
Vinařství má moderní, špičkově vybavenou laboratoř. Vývoj hroznů se denně sleduje pomocí laboratorních analýz obsahu cukru, titrovatelných kyselin a pH.