Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.

Melnik Shiroka Orbelia

Červené suché víno.

  • 259 Kč 20 Kč –7 %
    318,67 Kč / 1 l
  • Skladem
239 Kč / ks
Kategorie: Červené
Vinařství: Orbelia
Barva: Červené
Odrůda: Melnik Shiroka
Ročník: 2022
Alkohol (%): 12,5
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Údolí řeky Struma
Typ: Tiché
Archivace:: Až 5 let
Zbytkový cukr (g/l)::
Kyseliny (g/l)::
Bezcukarnatý extrakt (g/l)::
 

100% vinná réva Shiroka Melnik z vlastních vinic v obci Mitinovo.

Barva je krásná rubínově červená s modrofialovými odstíny. Víno má atraktivní ovocnou vůni, ve které dominují višně, tmavé třešně a také jemně vetkané tóny podzimního lesa, typické pro tuto odrůdu. Chuť má svěží nástup, šťavnatou délku a ovocný závěr s dlouhou dochutí. Vhodné k párování s červeným masem, grilovanou zeleninou a těstovinami.Středně intenzivní rubínově červená barva. Víno má jemnou vůni s tóny třešní, višní a červených moruší.
Šťavnatá, s mimořádně příjemnou harmonií, dobře kontrolovanou svěžestí a ovocným závěrem.

Kombinace s jídlem: Asijská jídla, Pikantní jídla, Vegetariánská jídla, Kuřecí maso, Hovězí maso, Jehněčí maso, Těstoviny, Sýry.

Teplota podávání: 16-18 °C.

Celkový projev umocní dekantace.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Architektura vinařství Orbelia je v místním tradičním stylu a zároveň poskytuje maximální komfort pro vinařství i vinařskou turistiku. Atraktivní degustační sál se nachází ve spodním patře vinařství a obsahuje speciální etnografickou sbírku předmětů denní potřeby, které se v minulosti v této oblasti používaly. Vedle ní se nachází prostorná sudárna, kde víno zraje v dubových sudech a zraje v lahvích ve speciálních nástěnných nikách. Vinařství je profesionálně vybaveno a dokáže vyrobit až 100 tun vína ročně. Kvalitu vína zaručuje moderní laboratoř. Sudy, v nichž víno zraje, jsou vyrobeny z bulharského dubu a zůstávají v nich přirozeně stálé teploty a vlhkosti.

Vinařství Orbelia nabízí především červená vína, což odpovídá místním tradicím a klimatickým podmínkám. Odrůdy se vyrábějí z odrůd Mělník, Cabernet Sauvignon a Merlot. V nabídce jsou také bílá vína, vyráběná z místních odrůd Sandanski Misket a Kerazuda (Keratzuda) a také z Muškát Ottonel. Ve směsných vínech vinařství Orbelia dominuje místní odrůda Melnik.

Vinařství má vlastní vinice v oblasti Petriče a Kolarova. Největší podíl zaujímá odrůda Mělník: Mělník zaujímá 3 ha perfektní poměrně staré vinice. Další 3 ha jsou osázeny odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Sandanski Misket. V blízkosti vinařství jsou další 3 ha odrůd Mělník, Cabernet Sauvignon a Merlot.