Merlot Via Aristoteles Orbelia

Červené suché víno.

  • 299 Kč 20 Kč –7 %
    372 Kč / 1 l
  • Skladem
279 Kč / ks
Kategorie: Červené
Alkohol (%): 14
Barva: Červené
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Region: Údolí řeky Struma
Ročník: 2016
Typ: Tiché
Vinařství: Orbelia
Archivace:: Až 7 let
Zbytkový cukr (g/l)::
Kyseliny (g/l)::
Bezcukarnatý extrakt (g/l)::
 

Ovocné tóny se jemně snoubí s delikátní barikovou zralostí, s nuancemi švestek a čokolády. Tělo je hutné a harmonické, se sladkými, měkkými tříslovinami a dynamickou rovnováhou mezi kořenitostí, svěžestí a sladkostí. Víno má dobrý potenciál ke zrání, ale lze jej konzumovat již nyní. Doporučujeme dekantovat, aby se jeho chuť otevřela.

Podávat při teplotě 15-18°C. Celkový projev umocní dekantace.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Architektura vinařství Orbelia je v místním tradičním stylu a zároveň poskytuje maximální komfort pro vinařství i vinařskou turistiku. Atraktivní degustační sál se nachází ve spodním patře vinařství a obsahuje speciální etnografickou sbírku předmětů denní potřeby, které se v minulosti v této oblasti používaly. Vedle ní se nachází prostorná sudárna, kde víno zraje v dubových sudech a zraje v lahvích ve speciálních nástěnných nikách. Vinařství je profesionálně vybaveno a dokáže vyrobit až 100 tun vína ročně. Kvalitu vína zaručuje moderní laboratoř. Sudy, v nichž víno zraje, jsou vyrobeny z bulharského dubu a zůstávají v nich přirozeně stálé teploty a vlhkosti.

Vinařství Orbelia nabízí především červená vína, což odpovídá místním tradicím a klimatickým podmínkám. Odrůdy se vyrábějí z odrůd Mělník, Cabernet Sauvignon a Merlot. V nabídce jsou také bílá vína, vyráběná z místních odrůd Sandanski Misket a Kerazuda (Keratzuda) a také z Muškát Ottonel. Ve směsných vínech vinařství Orbelia dominuje místní odrůda Melnik.

Vinařství má vlastní vinice v oblasti Petriče a Kolarova. Největší podíl zaujímá odrůda Mělník: Mělník zaujímá 3 ha perfektní poměrně staré vinice. Další 3 ha jsou osázeny odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Sandanski Misket. V blízkosti vinařství jsou další 3 ha odrůd Mělník, Cabernet Sauvignon a Merlot.