Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.

Morio Muscat Zerintia

Bílé suché víno.

  • 189 Kč 30 Kč –15 %
    212 Kč / 1 l
  • Skladem
159 Kč / ks
Kategorie: Bílé
Vinařství: Haralambievi
Barva: Bílé
Odrůda: Morio Muscat
Ročník: 2019
Alkohol (%): 12,5
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Podunajská nížina
Typ: Tiché
Limitovaná edice:: 1100 lahví
 

Morio Muscat je kvalitní odrůda bílého hroznu široce pěstovaná v Německu v oblastech Porýní-Falc a Falc. Překvapivě tato odrůda nemá v sobě geny muškátového oříšku, jedná se o křížence mezi Sylvaner a Weisburgunder (Pinot Blanc) - zrodila se díky vinaři Peteru Moriovi, který mu dal své jméno, a později byl certifikován v Institutu pro hrozny Pěstování v Geilweilerhof v roce 1928.. Pro odrůdu jsou charakteristické silné pižmové aroma a velmi vysoká kyselost.

Světlá slámová barva. Svěží a voňavé s výrazným pižmovým charakterem, aroma vína snadno odhalí růže, bílé květy a travnaté tóny s lehkým tajemstvím kandované bílé broskve, středně husté tělo s dobrou rovnováhou, jemnou minerálností a silnou svěžestí.

Podávat chlazené na 10-12°C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Haralambievi se nachází v severní části Bulharska obec Sadovec. Sklep se úzce specializuje na výrobu krátkých serii vín z místních odrůdach Kaylashki misket a Rubin selektováních v  Plevenu, jakož i prémiových bílých a výrazných elegantních červených vín z klasických světových odrůd.