Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.
Novinka

3Blend White Bratanov

Bílé suché víno.

  • 429 Kč 30 Kč –6 %
    532 Kč / 1 l
  • Skladem
399 Kč / ks
Kategorie: Bílé
Vinařství: Bratanov
Odrůda: Chardonnay, Viognier, Tamianka
Ročník: 2021
Alkohol (%): 13
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Thracká nížina
Typ: Tiché
 

Díky vynikající harmonii mezi třemi odrůdami je zachován ovocně-květinový charakter, jemně obohacený kontaktem s bulharským dubem. Odhaluje se mnohovrstevnatá aromatická paleta jemných bílých květů, opečeného chleba, dezertů s máslovým krémem a ořechy, ovocných nuancí kdoulí, bílých třešní protkaných bylinnými tóny. Tělo je šťavnaté a objemné, s dobrou strukturou a jemností.

Vhodné pokrmy: ryby bohaté na chuť - úhoř, losos (lze uzit), pokrmy z kuřecího, krůtího a králičího masa, krémové těstoviny, lanýžové a sýrové těstoviny.

Podávat chlazené na 9 -11°C.
 
Hrozny pocházejí převážně ze starých vinic, přičemž poměr mezi odrůdami je 40 % Chardonnay a Viognier a 20 % Frankovka. Tyto tři odrůdy jsou společně fermentovány divokými kvasinkami a zrají 10 měsíců v osmi bulharských sudech po 400 litrech (3 nové s technologií výpalu enoložky Marie Stoevy a 5 použitých). Díky pravidelné batonáži (zvedání kalů) během zrání v sudech má toto víno více tuku a struktury.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Menší, rodinné vinařství Bratanov, založené v roce 2006, leží na prosluněných kopcích Jižního Sakaru, které je známé jako nejlepší místo v Evropě pro pěstování červené révy vinné. Je založeno na filosofii, že vína by měla odrážet ducha jejich tvůrců a prostředí, ve kterém byla vytvořena, a proto se zde klade důraz na co nejmenší technologické zásahy a na důsledný výběr těch nejlepších hroznů.