Novinka Tip

8TH Merlot & Cabernet Sauvignon Copsa

Červené suché víno.

  • 829 Kč 90 Kč –11 %
  • Skladem
739 Kč / ks
Kategorie: Červené
Alkohol (%): 14,5
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot, Cabernet Sauvignon
Region: Thracká nížina
Ročník: 2020
Typ: Tiché
Vinařství: Copsa
Archivace:: Až 10 let
Limitovaná edice:: 2400 lahví
 

Exotické víno, ve kterém se všechny tři odrůdy vzájemně ovlivňují a ukazují své nejlepší vlastnosti. Naši enologové vybrali k vytvoření tohoto vína odrůdy Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Syrah. Pro výrobu limitované edice Faive bylo vybráno pět sudů, které zanechávají nezapomenutelnou vzpomínku na chutě a vůně. Po zrání v dubovém sudu po dobu přibližně 6-8 měsíců prochází víno před zráním obdobím zrání v lahvi po dobu minimálně 8 měsíců. Chuť je podmanivá, dominují v ní černé bobuloviny - ostružiny a borůvky, příjemně kombinované s akcenty hořké čokolády a mletého pepře. Plné tělo, jemné třísloviny, nádech šťávy a dlouhý ovocný závěr.

Víno se podává chlazené 17-18°C. Celkový projev umocní dekantace.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Náše Chateau Copsa, rozkvetlé v srdci Růžového údolí, čerpá znalosti a inspiraci ze zemí starověkých Thráků, známých svým vynikajícím vínem. Věřili v jeho božský původ, oslavovali sílu elixíru mystickými rituály a divokými svátky na počest boha Dionýsa.
Mezitím se stali jedním z nejlepších mistrů vína v Evropě - dědictví předávané po staletí až do současnosti. Díky této bohaté minulosti dnes kombinujeme starodávné legendy a tradice s moderní technologií a vyrábíme vlastní víno pod značkou Chateau Copsa.
 
V roce 1998 jsme založili vinařství  Kopsa podle thráckého jméno jednoho z předchůdců měst Karlovo,Růžové údolí má jedinečný charakter, který naplňuje čerstvou vůni Copsy teplem jižního slunce, sladkými vůněmi růží, levandule a aromatických bylin, chladným vánkem Balkánu.
Chateau Copsa je jedním z mála rodinných vinařství, kde bereme celý proces - od hroznů po láhev - do vlastních rukou.
 
V roce 2005 jsme ve městě Klisura, jen pár kilometrů od našich vinic, vytvořili moderní základnu výroby vína s vlastní laboratoří a v roce 2008 jsme postavili majestátní zámek Chateau Copsa. Od té doby je Chateau Copsa místem, kde vítáme víno a sdílíme
ho s našimi přáteli a hosty v butikovým uměleckým hotelu a restauraci Maison Copsa.