Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.

Cabernet Sauvignon&Cabernet Franc Via Antica Belitsa

Červené suché víno.


  • 532 Kč / 1 l
  • Skladem
399 Kč / ks
Kategorie: Červené
Vinařství: Via Antica
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc
Ročník: 2023
Alkohol (%): 14
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Thracká nížina
Typ: Tiché
Archivace:: Až 7 let
Limitovaná edice:: 520 lahví
 

Držíme se myšlenky přírodních vín s minimálními zásahy do vinifikace a velmi omezeným používáním enologických přísad.

Hrozny se sklízejí, přepravují v bednách a poté je necháváme jeden den v chlazené místnosti, abychom prodloužili dobu studené macerace.

Kvašení probíhá spontánně divokými kvasinkami. Víno nefiltrujeme ani nečeříme, což po delším zrání pravděpodobně vede ke vzniku ušlechtilých kalů v lahvích.

 
Podávat chlazené na 15-17°C.
Celkový projev umocní dekantace.
 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Via Antica je malé rodinné vinařství, které se nachází v obci. Belitsa, 6 km od města. Belica, 6 km od města Ljubimec, mezi jižními svahy pohoří Sakar a nejvýchodnějším hřebenem pohoří Rodopy. Vesnice leží na úpatí malého kopce Gradište, na němž se po dlouhá léta nacházelo hradiště z raného středověku a odkud pochází její název.

Naše rodina se již mnoho let zabývá obchodem se starožitnostmi a uměním. Z toho, spolu s nedalekou starořímskou cestou Via Militaris, vychází název, který jsme si zvolili pro reprezentaci našich vín.

Vinařství bylo založeno v roce 2017 - více než 10 let poté, co se naše rodina usadila ve vesnici Belitsa. V tomto roce se také koná naše první vinobraní.

Naše vlastní vinice mají prozatím rozlohu přes 60 ha. včetně odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon, s průměrným stářím kolem 35 let.

Hrozny ostatních odrůd, z nichž vyrábíme vína - Syrah, Malbec a Cabernet Franc nakupujeme pouze od vinařů, jejichž vinice se rovněž nacházejí v katastru obce Belitsa.

Budova, ve které dnes sídlí naše vinařství, byla postavena v roce 1961 a její architektura je ve stylu pozdního art deco - typickém pro mnoho veřejných budov z tohoto období socialistické vlády v Bulharsku. V roce 2016 jsme budovu, která byla z větší části opuštěná a chátrala, zakoupili a poté zahájili její obnovu a přestavbu na vinařství, která pokračuje dodnes.

Naše vlastní vinice mají v současné době rozlohu přes 6 hektarů a zahrnují odrůdy Merlot a Cabernet Sauvignon. Tyto vinice byly vysázeny bývalými zemědělskými družstvy a jejich průměrné stáří je přibližně 35 let. Jejich formace je typu "Umbrella" a je typická pro danou oblast a období výsadby.

Dnes z těchto výsadeb nakupujeme a obnovujeme je.

Hrozny ostatních odrůd pro naše vína - Syrah, Malbec a Cabernet Franc - nakupujeme pouze od vinařů, jejichž vinice se rovněž nacházejí na pozemcích Belitsa.

Půdními typy v oblasti Belitsa jsou vyluhované skořicové lesní půdy středně těžké až těžké písčitohlinité a vyluhované černozemní pryskyřice středně těžké až těžké písčitohlinité.

Topografie je kopcovitá a nízko položená s dobrým zvětráváním, což přispívá k dobrému větrání vinic.

Podnebí v oblasti je mírně kontinentální, s výrazným středomořským charakterem, silně ovlivněným teplými proudy Bílého moře pronikajícími do údolí řeky Marice.

Jaro je jedno z nejteplejších v zemi se srážkami kolem 150-195 mm a léto je slunečné, suché a velmi horké s dlouhou dobou slunečního svitu - až 2100 hodin ročně. Průměrná teplota v červenci je 23-25 ºC, ale během velkých letních veder dosahuje denní teplota 38-43 ºC. Průměrný roční úhrn srážek je jen asi 500 mm.

Brzké teplé jaro a dlouhý teplý podzim jsou předpokladem dlouhé vegetační sezóny, která trvá 6 až 7 měsíců.

V letním období srážky zřídkakdy přesahují 160 mm a červen a srpen se vyznačují dlouhotrvajícím suchem.

Podzim je teplejší než jaro, průměrné teploty v říjnu dosahují 13-14 °C. Srážky v tomto období jsou velmi vzácné a v kombinaci s vysokou evapotranspirací dochází k trvalému nedostatku vláhy.

Zimy jsou mírné a relativně teplé, srážky jsou převážně dešťové a velmi zřídka sněhové.

Tato kombinace půdy, mikroklimatu a topografie je příznivá pro tmavě zbarvená, extraktivní vína s bohatou a intenzivní chutí.