Výhodný nákup od 6ks stejného vína! - Množstevní sleva 5% u všech produktů.

Evmolpia Red Tsarev Brod

Červené suché víno

  • 329 Kč 40 Kč –12 %
    385,33 Kč / 1 l
  • Skladem
289 Kč / ks
Kategorie: Červené
Vinařství: Tsarev Brod
Barva: Červené
Odrůda: Evmolpia
Ročník: 2022
Alkohol (%): 13,5
Obsah (l): 0,75
Obsah cukru: Suché
Region: Podunajská nížina
Typ: Tiché
Archivace:: Až 7 let
 

Červené víno z odrůdy Evmolpia s tmavě fialovou barvou. Vůně borůvek, ostružin a švestek. Střední až plné tělo se svěžestí a ovocným závěrem.
 
Doporučuje se v kombinaci s červeným nepálivým masem.
Podávat při teplotě 16-18°C. Celkový projev velmi umocní dekantaci.
Ruční selektivní sběr hroznů a regulovaný hektarový výnos moštu.
 

Evmolpia je bulharská odrůda révy vinné, kříženec odrůd Merlot a Mavrud. Hrozny vína se sklízejí v polovině září na vlastních vinicích v blízkosti města. Víno kvasilo v malém tanku s průběžnou kontrolou a zrálo 8 měsíců ve 400 l nových francouzských sudech. Je součástí naší "bulharské série" vín, kterou vysíláme poselství o zachování bulharských odrůd vína.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Tsarev Brod se nachází v obci Tsarev Brod, v okrese Shoumen, vedle jediného skalního reliéfu v Evropě - Madarsky konnik, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Projekt vinařství začal v roce 2001, kdy naše rodina agronomů zasadila první akry vinic, v současné době dosahuje až 27 hektarů. My, jako lidé blízcí Zemi, jsme si vědomi, že budovy a sklepy rychle rostou, ale trvalky vyžadují čas a systematickou péči. Surovina - to je vedoucí pro budoucí sklep. Když v roce 2015 dosáhla vinice optimální fáze svého růstu, sešel se tým odborníků, kteří byli během všech těchto let blízko zpracování hroznů a znali jeho technologické vlastnosti. Postavili jsme sklep vedle našich vinic.Pěstujeme odrůdy Pinot Noir, Chardonnay, Tramín, Riesling a Sauvignon Blanc.