Great Bulgaria Medi Valley

  • 1 z 2

Červené suché víno.

  • 449 Kč 51 Kč –11 %
    530,67 Kč / 1 l
  • Skladem
398 Kč / ks
Kategorie: Červené
Hmotnost: 1.3 kg
Alkohol (%):: 13,5
Barva:: Červené
Obsah (l):: 0,75
Obsah cukru:: Suché
Odrůda:: Rubin, Mavrud, Melnik55, Gamza
Region:: Údolí řeky Struma
Ročník: 2021
Typ:: Tiché
Vinařství:: Medi Valley
Archivace:: Až 7 let
Zbytkový cukr (g/l):: 4,1
Kyseliny (g/l):: 4,9
Bezcukarnatý extrakt (g/l):: 36
 

Datum sklizně: 15. září – 7. října
Region: Rubin a Mavrud - Thrácké údolí,
Melnik 55 – jihozápadní Bulharsko (oblast Sandanski),
Gamza – severozápadní Bulharsko.

Víno je směsí vín vlastní výroby. Výběr hroznů přímo na vinici. Třídění během zpracování na dvojitém třídicím stole - po strojním drcení se oddělí hrozny, poškozená a zelená zrna, která prošla drtičem, a poté se vinifikují v inoxových fermentorech. Macerace za studena, kontrola teploty 25-28 °C, cuvée 14-18 dní, jablečno-mléčné kvašení. 90 % vína zrálo 10 až 12 měsíců ve francouzských dubových sudech - nových i použitých, batonnage. Vyhnuli jsme se stresující stabilizaci za studena. Víno je nefiltrované.

S Rubinou jsme vybudovali strukturu, hutnost a zralou ovocnost vína. Smíchali jsme je s kořením a specifickými chutěmi a vůněmi Mlýna 55. Přidali jsme trochu výraznosti Mavrudu a náznaky jemnosti z Gamzatty. Zralost hroznů a zrání v sudech dodaly vínu tóny čokolády, vanilky, ořechů a toastů. A abychom se neodchýlili od naší filozofie, vytvořili jsme tuto směs pro znalce bohatých vín s vlastním stylem a mnohovrstevnatým chuťovým profilem.

Podávat při teplotě 17-18°C. Celkový projev velmi umocní dekantace.

 

Odrůda: Rubin, Melnik 55, Mavrud, Gamza
Procentuální zastoupení odrůd je takové, aby bylo dosaženo maximální harmonie a rovnováhy. Nechtěli jsme klást důraz na poměry, protože toto víno není receptem na vhodné míchání bulharských odrůd. Směs je rozhodnutím enologů a vyjadřuje jejich porozumění.

Historie: Když byla před dvěma desetiletími objevena harmonie mezi odrůdami Rubín a Mělník, zrodila se myšlenka na víno z nejznámějších červených bulharských odrůd. Tehdy však na to nebyla vhodná doba. Na nikoho by to neudělalo dojem. Trvalo mnoho let, než se podařilo vyrobit dobrá vína, která by vzbuzovala potřebnou úctu k bulharským odrůdám. Pak více, aby vína z těchto odrůd byla zajímavá a vyhledávaná na světových trzích.

Vinifikace: Výběr hroznů na samotné vinici. Třídění během zpracování na dvojitém třídicím stole - po strojním drcení se oddělí hrozny, poškozená a zelená zrna, která prošla drtičem, a poté se vinifikují v inoxových fermentorech. Macerace za studena, kontrola teploty 25-28 °C, cuvée 14-18 dní, jablečno-mléčné kvašení. 90 % vína zrálo 10 až 12 měsíců ve francouzských dubových sudech - nových i použitých, batonnage. Vyhnuli jsme se stresující stabilizaci za studena. Víno je nefiltrované.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Medi Valley, pojmenované po starodávném thráckém kmeni Medi, který se proslavil především díky Spartakovi, který vedl otrocké povstání proti antickému Římu, je tradiční vinařský komplex založený v roce 2007. Leží v jihozápadní části pohoří Rila ve vesnici Smochevo ve výšce 630 m n. m. Na necelých 150 hektarech vinohradů vinařství pěstuje odrůdy Chardonnay, Tramín, Sauvignon Blanc, Merlot a Cabernet Sauvignon.